·

2022 En İyi 5 Web Tasarım Trendi

En yeni web tasarım trendlerine ayak uydurmak, web tasarımcılarının şiddetli rekabet karşısında çevrimiçi kitlelerin dikkatini çekmeye hazır olmalarını sağlamak için kesin bir yaklaşımdır. Son iki yılda, hepimiz web'de gezinmek için çok zaman harcadık ve bu zamanın web tasarımında daha fazla yaratıcılık için yeni şanslar ve olasılıklar sunduğunu ve sunmaya devam ettiğini söylemek mümkün.

2022’Yİ SALLAYACAK 5 ÖNE ÇIKAN WEB TASARIM TRENDİ

2022 En İyi 5 Web Tasarım Trendi

En yeni web tasarım trendlerine ayak uydurmak, web tasarımcılarının şiddetli rekabet karşısında çevrimiçi kitlelerin dikkatini çekmeye hazır olmalarını sağlamak için kesin bir yaklaşımdır. Son iki yılda, hepimiz web’de gezinmek için çok zaman harcadık ve bu zamanın web tasarımında daha fazla yaratıcılık için yeni şanslar ve olasılıklar sunduğunu ve sunmaya devam ettiğini söylemek mümkün.

Nostaljinin kucaklandığını gördük, şüphesiz bu zor zamanlarda bizi rahatlatmaya ve rahatlatmaya yardımcı olmak için aynı anda yaratıcıların tasarım kuralları ve ilkeleri yeniden gözden geçirmesi ve diğerleri ile aynı görüşün mümkün olduğunu gördük. Birlikte ele alınan bu iki gelişme, 2022 ve sonrasında web tasarım geleceğini tanımlamaktadır.

Tek sayfalık web sitelerinin yükselişi, tipografiye daha fazla önem verilmesi veya daha tarafsız ve soyut tasarım bileşenlerinin benimsenmesi olsun, büyüleyici bir web sitesi üretmek söz konusu olduğunda her şey ayrıntılara iner. Aşağıda açıklanan beş web tasarım trendi, tasarımcıların internetin ilk günlerine saygı gösteren ve aynı zamanda geleceğe bakan bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olabilir.

Web tasarımında yeniyseniz, mevcut en iyi web tasarım araçlarına yatırım yapmak isteyeceksiniz. Ayrıca 7 adımda web sitesi kurma hakkındaki yazımızı okumak ilginizi çekebilir.

2022 İÇİN ÖNE ÇIKAN WEB TASARIM TRENDİ

2022 En İyi 5 Web Tasarım Trendi

01.Tek Sayfalık Web Sitesinin Yeniden Canlanması

Sadelik, her zaman özlediğimiz bir şeydir. Bu, özellikle en etkili olanların genellikle en basit olduğu web siteleri için geçerlidir. Basit kaydırma sistemi lehine menüleri ve dahili bağlantıları ortadan kaldıran tek sayfalık web sitelerinin artan miktarına ve popülaritesine bir göz atın.

Çoğu durumda, web siteleri ziyaretçileri başka bir yere yönlendirir. Tek sayfalık web siteleri, tasarımcıları yalnızca tüm içeriklerini öne ve merkeze koymak için değil, aynı zamanda ilk etapta sergilemek, en önemli olanı belirlemek için tüm stratejilerini ve yapılarını yeniden gözden geçirmeye itiyor. Bu siteler, bir portföy gibi konu daha dar olduğunda en iyi şekilde çalışır, ancak insanları gereksiz arama veya dikkat dağıtmaya gerek kalmadan daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gitmeleri gereken yerlere getirmek için yararlı bir köprü görevi de görebilirler.

Sonuçta tek sayfalık web sitesi yaklaşımı, tasarımcıların daha yenilikçi çalışmalar üretmelerini sağlıyor. Tutarlı bir içerik yapısı kullanarak ve büyük grafikler ve arka planlar gibi dikkat dağıtıcı özelliklerden kaçınarak okuyucuların neyin önemli olduğuna odaklanmasını sağlar.

2022 En İyi 5 Web Tasarım Trendi

02.Kahramanlar Daha Az Görselliğe Sahip Olacak

Etkili olmak için, bir web sitesinin kahraman bölümünün tamamen belirgin görüntülere veya fotoğraf atlıkarıncalarına güvenmesi gerekmez. İşleri temel tutmak, ziyaretçinin siteye neden ilk etapta geldiğinin ve neden kaydırmaya devam etmeleri gerektiğinin tonunu belirlemeye yardımcı olur. Benzersiz marka kimliklerini basit ama çekici bir şekilde iletmek için renk, şekil, tipografi ve düzen kullanan sitelere bir göz atın.

03.Daha Büyük ve Daha Cesur Yazı Tipleri

Başlangıçtan itibaren tipografi ile oynamak, herhangi bir web tasarımcısı için iyi bir uygulamadır. Fotoğraf veya grafik yok, sadece metin var. Bir web sitesinin üretebileceği daha iyi ve daha uzun süreli izlenim, yazı tipinin boyutuna ve cesaretine bağlıdır. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Kelimeler, belirli bir boyuttaki düzyazıdan ziyade grafik bir yön haline gelir ve tipografiyi bir sitenin görsel odak noktası haline getirir. Bir yazı tipi seçerken boyut ve ölçek arasında doğru dengeyi bulmak çok önemlidir, çünkü halkın web sitesinden beklediklerinin tonunu belirlemeye yardımcı olur. İki renkli bir yazı tipinin kullanılması, kötü veya anlaşılmaz olmadan yalnızca uygun miktarda kontrast sağlar.

2022 En İyi 5 Web Tasarım Trendi

04. Soyut Resimler

Resimler web tasarımında uzun süredir kullanılsa da, özellikle soyut resimler giderek daha popüler hale geliyor. Niçin? Tasarımcılara, çeşitli ortamları karıştırmak ve eşleştirmek için benzersiz bir fırsat sunarlar, bu da bazı ilginç beklenmedik etkilerle sonuçlanır.

Organik dokular el yapımı bir his verir, elle çizilmiş karalamalar aşinalık sunar ve görünüşte sınırsız olasılıkları karıştırıp eşleştirir – dijital dünyadan ferahlatıcı bir değişiklik. Ultra ince çizgiler ve garip geometrik şekiller kullanmak, aslında belirli bir şey göstermeden teknik çizimlere benziyor.

05. Her şey Çizgi Çalışması İle İlgili

Nostalji / modernist bölünmeyle oynamak için gereken şeydir. Görsel ağırlığı ve yeteneği daha fazla olan web sitelerinde tasarımcılar bölümleri, paragrafları, başlıkları ve ürün galerilerini ayırt etmek için çizgiler kullanıyor. Hat çalışması, tüm web sitesi için dinamik ızgaralar oluşturmak için de kullanılabilir. Bu sıralı satırlar ve ızgaralar, bazı durumlarda statik web sitelerinin neredeyse uygulama gibi hissetmesine neden olabilir.

Farklı bir açıdan bakıldığında, bu tür bir tasarım, web sitelerine bir dergi veya gazeteninkine benzer şekilde daha somut bir anlam kazandırır. Grafik, kalın siyah çizgiler kullanarak doğada neredeyse retro olan bir grafik efekti oluşturur. Çizgiler ızgarasının her bölümü farklı bir renktir, bu da bilgilerin ayırt edilmesine yardımcı olur ve fare imlecinin renk değişimi ziyaretçilerin sayfada gezinmesine yardımcı olur. Resimler bu görünümü ana akıma daha da itmeye hizmet ediyor.

Detaylı incele: https://heypager.com/blog/web-sitelerinde-kullanici-deneyimi-nedir-5-temel-faktor/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Blog

Son Yazılar

CPM NEDİR VE NASIL HESAPLANIR?

CPM kelimesini dijital pazarlamada sıklıkla duymuş olabiliriz. Pazarlama alanındaki önemini tam olarak bilemeyebiliriz fakat pazarlamayla ve reklamlarla ilgili olan kişi ve kurumlar bu terimin anlamını çok iyi bilmektedirler. CPM yani Cost Per Mille, Türkçe karşılığı ‘’Bin Gösterim Başına Maliyet’’ demektir. Yani, satın alınan reklamın 1000 kere gösterilmesi sonucunda ödeyeceğiniz maliyet anlamına gelir. Bu amaçla hesaplanabilen ve ölçülebilen bir değerdir.

Devamını Oku

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Telefon numaranızı bırakın müşteri temsilcimiz en kısa zamanda sizi arasın.

Sohbeti başlat
Selamlar 🖖 Nasıl yardımcı olabiliriz?