·

Başarılı Bir ‘Hakkımızda’ Sayfası 10 Adımda Nasıl Yazılır?

hakkımızdasayfası

Firmaların bilhassa küçük işletmelerin bile dijitalleşme sürecinde olduğu bu dönemde, etkileyici bir web sitesi hazırlamak oldukça önemli. Peki etkileyici bir web sitesi için hangi unsurlara dikkat etmeliyiz?

Öncelikle satılan ürün veya hizmetle ilgili bilgilendirici ve satın almaya teşvik edici sayfalar oluşturmak sitenizde güzel bir görünüm sunacaktır. Bunun yanında iletişim ve sosyal medya kanal-larına ulaşımın verildiği yan sayfalarla beraber kullanıcı dostu olmayı başarabilirsiniz. Peki tüm bunların yanında ilgi çekici bir sayfa yaratmak için başka neye ihtiyacımız var?

Hakkımızda Sayfasını Tanıyalım

 

Her hizmet güzel bir hikayeyi hak eder. Ancak güzel bir hikayeye sahip olmak kadar onun paylaşımını da sağlamak işletmeniz için çok değerli. İşte bu noktada hakkımızda sayfasının önemi gözler önüne çıkıyor. Sıcak ve dostane bir görünüm sergilemek için kendimizi kullanıcılarımıza tanıt-tığımız bir hakkımızda sayfasına çok ihtiyacımız var.

 

Harika Bir Hakkımızda Sayfası İçin 10 Adım Yeterli!

 

 

Her ne kadar işletmemizi tanıtmak ve bu süreçte gereken diğer içerikleri oluşturmak kulağa kolay gibi gelse de, dikkat etmemiz gereken birçok nokta var. Bahsedeceğimiz bu noktalara adım adım uyarak oluşturduğumuz bir hakkımızda sayfası gerek kullanıcı dostu olma gerekse kendimizi daha iyi tanıtabilme fırsatı açısından bizlere fazlaca yarar sağlayacak. Gelin bu noktaları 10 adımda daha iyi bir şekilde gözlemleyelim.

 

1.Adım | Yazı Dilinizi Belirleyin

 

 

Bulunduğunuz sektör, firma büyüklüğünüz, kullanıcı kitleniz gibi metrikleri dikkate alarak sizin için en doğru yazı dilini seçmelisiniz. Örneğin yeni ve küçük bir işletmeyseniz yeni kullanıcılar çekmek için daha sıcak bir üslup kullanabilirsiniz. Bunun yanında resmi bir kitleye sahipseniz daha yalın ve özlü bir üslupla içerik oluşturmayı deneyebilirsiniz.

 

 

2.Adım | Hikayenize Yer Verin

 

Yeni tanıştığımız bir insanla konuşurken, onun hikayesini dinlemek veya kendi hikayemizi ona anlatmak aramızda yeni bir bağ oluşturacaktır. Dijital ortamda da işler bundan pek de farklı değil.  Ku-ruluşunuzu veya elde ettiğiniz deneyimleri öyküleştirerek ‘’hakkımızda sayfanıza’’ işlediğiniz takdirde, kullanıcılarınız ve kullanıcı adaylarınız üzerinde olumlu bir etki yaratmanız kaçınılmaz.

 

3.Adım | Kadronuzu Tanıtın

 

Çalışanlarınızın yer aldığı bir ‘’hakkımızda sayfası’’ oluşturmak masanın arka tarafında duran kişileri gösterir ve kullanıcılarınıza güven duygusu aşılar. Yine bununla beraber kendinize dair fotoğ-rafları da beraberinde koymanız yaratmış olduğunuz etkiyi daha da artıracaktır.

 

4.Adım | Sisteminiz Hakkında Bilgi Verin

 

Sisteminiz ve yaptıklarınız hakkında kısa ve bilgilendirici bir yazı, kullanıcılarınızın kendilerini daha yetkili hissetmesini sağlar ve size olan ilgilerini artırır. Tabii bu noktada sisteminiz hakkında daha detaylı bir içeriğe farklı bir sayfanızda da yer vermek sitenizin kullanışlılığı açısından oldukça verimli bir sonuç doğuracaktır.

 

5.Adım | Sayfanızı Fotoğraf ve Videolarla Besleyin

 

İşleyişinize, ekibinize veya kullanıcınızın ilgisini çekeceğine inandığınız herhangi bir aracınıza dair fotoğraf veya videolarla beslediğiniz sayfanız göze hitap etmeyi başaracak ve sizi bir adım daha öne taşıyacaktır. Aynı zamanda sitenizdeki verilere ilişkin çeşitli infografikler kullanmak da etkili yön-temler arasında örnek olarak gösterilebilir.

 

6.Adım | Şirketinizin Dönüm Noktalarından Bahsedin

 

İlk kurulduğunuz zamanlar, ilk girişimleriniz, ilk yatırımlarınız veya bunlar gibi önemli olduğu-nu düşündüğünüz herhangi bir olaya dair küçük dipnotlara yer vermek kullanıcılarınızla yeni bir bağ kurmanıza yarayacak ve onların gözünde puanınızı artıracak.

 

7.Adım | Başarılarınızı Gösterin

 

Aşırıya kaçmamak kaydıyla, elde ettiğiniz başarılara ‘ hakkımızda sayfanızda ‘ yer vermeniz üstün yanlarınızı gösterecek ve sizleri rakiplerinize göre bir adım daha öne taşıyacak. Özellikle güncel başarılarınızdan bahsetmeniz daha da yararınıza gelişecek sonuçlar doğuracaktır.

 

8.Adım | İlgi Çekici Bir Tasarım Oluşturun

 

Etkili bir görünüm için içerik ve diğer parçalar oldukça önemli. Ancak sayfanız daha ilk açıl-dığında kullanıcılar içeriğinizi okumadan önce tasarımınıza dikkat ediyor. Bu noktada onları daha uzun süre sayfada tutmak ve içeriğinize yönlendirebilmek için ilgi çekici tasarımlara ihtiyacınız var. Bu tasa-rımları çeşitli kaynaklardan oluşturabilir veya alanında uzman kadrosu tarafından dikkatle hazırlanan tasarımlara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

9.Adım | SEO Uyumuna Özen Gösterin

 

Arama ağında üst sıralarda çıkmak için ‘ hakkımızda sayfasını ‘ kullanmak başta kulağa tuhaf gelebilir. Ancak yine de hakkımızda sayfanızı SEO uyumlu oluşturmak sitenizin Google tarafından daha yüksek puan almasına yol açacak ve değerinizi artıracaktır. Bu konuda Google veya başka kaynaklar ü-zerinde yer alan kütüphaneleri inceleyebilir ya da daha detaylı bir  anlatım için bizlerle iletişime ge-çebilirsiniz.

 

10.Adım | Sayfanızı Güncel Tutun

 

Yıllar önce yazılmış bir hakkımızda sayfasını incelemek kullanıcılar tarafında çok pozitif bir etki yaratmayacaktır. Bu yüzden sayfanızı güncel bilgilerinizle doldurmak ve belirli periyotlarda değiştir-mek sizleri aktif gösterecek ve kullanıcılarınızda olumlu bir etki yaratacak.

 

Bonus | Müşteri Yorumlarınıza Yer Verin

 

Başka müşterilerin duygu ve düşüncelerini gören kullanıcı adaylarınız, müşterilerinize vermiş olduğunuz değeri fark edecek ve kendilerini size karşı daha yakın hissedecek. Yine müşteri yorumlarınızın yanında, değerlendirmeler ekleyebilir veya şirketinizin basın yoluyla verdiği bir demeci yayınlayarak yaratmış olduğunuz etkiyi artırabilirsiniz.

 

Bu yazımızda ‘ başarılı bir hakkımızda sayfasını ‘ 10 adımda nasıl oluşturabileceğinizden bahsettik. Umarız aklınızdaki sorulara uygun cevap ve öneriler sunabilmişizdir. Daha fazla bilgi almak ya da web siteniz hakkında farklı bir konuda danışmak isterseniz, yazımızın alt kısmında yer verdiğimiz sosyal medya kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

 

Sosyal Medya Kanallarımız

 

İlginizi Çekebilir

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Blog

Son Yazılar

CPM NEDİR VE NASIL HESAPLANIR?

CPM kelimesini dijital pazarlamada sıklıkla duymuş olabiliriz. Pazarlama alanındaki önemini tam olarak bilemeyebiliriz fakat pazarlamayla ve reklamlarla ilgili olan kişi ve kurumlar bu terimin anlamını çok iyi bilmektedirler. CPM yani Cost Per Mille, Türkçe karşılığı ‘’Bin Gösterim Başına Maliyet’’ demektir. Yani, satın alınan reklamın 1000 kere gösterilmesi sonucunda ödeyeceğiniz maliyet anlamına gelir. Bu amaçla hesaplanabilen ve ölçülebilen bir değerdir.

Devamını Oku

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Telefon numaranızı bırakın müşteri temsilcimiz en kısa zamanda sizi arasın.

Sohbeti başlat
Selamlar 🖖 Nasıl yardımcı olabiliriz?