·

En İyi Hazır Web Site Çözümleri Nelerdir?

Global köyümüz dünyamız..! Peki biz bu dünyanın tam olarak neresindeyiz ya da neyi temsil etmekteyiz. Dünya genelinde profesyonel araştırmalar yapan WeAreSocial adlı internet sitesi Ocak 2021’i kapsayan geniş kapsamlı bir rapor yayımladı. Rapor kapsamında dünyadaki tüm insanların üçte ikisinden fazlasının artık mobil bir cihaza sahip olduğunu söyleyebiliriz. Pandeminin de etkisi ile birlikte artık çok daha fazla süreyi online olarak geçiriyoruz. Siz de firma veya marka temsilcisi olarak sizde bu dünyada yerinizi alabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz en temel işlem web sitesi çalışmasıdır. Ajanslara yaptırabileceğiniz gibi en hızlı şekilde kendi kendinize web sitenizi yapabilir, yayına alabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız en iyi hazır web site çözümleri ile bu mümkün fakat konuyu önce biraz incelememizde fayda var.  O halde başlayalım.

 

Türkiye’deki internet kullanıcı sayısı

Yukarıda gösterildiği gibi Türkiye’deki internet kullanıcı sayısı toplam nüfusun genişçe bir bölümünü % 77,7’sini kapsıyor.

Peki En İyi Hazır Web Site Çözümleri Nelerdir?

Hepsinden önce ilerleyen süreçte daha profesyonel bir siteye geçmek isterseniz dikkat etmeniz gerekenler var. Yazılım işlerinden anlayan bir arkadaşınız varsa direk tüm işleri ona yıkıp bu süreci hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Ben kendi yağımda0 kavrulayım kimseleri rahatsız etmeyeyim derseniz de doğru bölümdesiniz. İlk olarak birçok hosting şirketi mevcut ama şuan ki süreçte en başarılı iki web site sağlayıcısını sizlere tanıtacağım. Bunlardan biri Wix diğeri de WordPress. Şimdi bu iki şirketi ana hatlarıyla tanıyalım. Her şeyi hesaba katarak avantajlarını ve dezavantajlarını konuşalım. Bu düşünceyle işletmeniz için hangisi daha uygun olur yakından bir bakalım. Ancak önce hosting kelime anlamına bir göz atacağız.

Hosting (barındırma)

Web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Kısaca barındırma hizmeti diyebiliriz. Web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.

İlginizi çekebilir; Web Siteniz İçin Güçlü Bir Hosting Nasıl Seçilir?

Wix mi WordPress mi?

Genelde Wix’ i Türkiye’de verdiği yoğun reklamlardan biliyoruz. Tabi ki o dönemden bu yana her şey çok değişti ve gelişti. Ama şu an ki duruma baktığımızda Wix kendini hazırlamış olarak gözüküyor. WordPress’ e gelirsek, çok havalı bir ismi yok mu ya, var var. Lakin merak etmeyin değerlendirmem tamamen objektif olacak. Ben WordPress’i 2010 lara doğru popülaritesi artınca bir konferansta detaylı tanıma fırsatı bulmuştum. Webrazzi sitesinin Dokuz Eylül Üniversitesindeki tanıtım toplantısında ilgimi çekmeyi başardı bu site. Bu etkinlik genel olarak Seo üzerineydi ve ana amaç siteniz arandığında nasıl üst sıralarda çıkar sorusuna yanıt aramaktı. O zamanlarda bile şimdiki kadar gelişmiş olmasa da WordPress eklentileri seo üzerine oluşmaya başlamıştı. Özetlersek görüleceği gibi WordPress bu yerlere gelmek için çok çalıştı. Şu anda dünyadaki internet sitelerinin yaklaşık %36’ sına de yön veriyor.

Fiyatlandırma 

Merak edilen sorumuzun cevabı şu şekilde. Wix 100 hosting firması ile çalışıyorsa yaklaşık WordPress 1000 hosting firması ile çalışıyor. Rakamlar değişebilir ancak oran geçmişten şimdiki zamana baktığımızda yaklaşık bu şekilde. Peki bu ne demek oluyor? Başka bir deyişle rekabet daha fazla olduğu için WordPress’in daha hesaplı olduğu anlamına geliyor.

E-Ticaret

Kısaca WordPress’te ücretsizken Wix’te paralı diyebiliriz.

Site Tasarlama

İlk aşamalarda Wix WordPress’ in önünde gözüküyor. Wix’in sürükle bırak kısmı özellikle acemi kullanıcılara hitap ettiği için bu aşamada biraz fazla puan topluyor. Buna karşılık WordPress’in temaları ve eklentileri oyuna biraz da olsa denge getiriyor.

SEO

Seo konusunda WordPress rakipsiz diyebiliriz. Wix’de oyunun kurallarını öğrenmiş durumda ve alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Peki küçük bir işletmeysek nereden başlamalıyız?

Gelin isterseniz biraz da bu soruya cevap arayalım ve çözüme biraz daha yaklaşalım.

internette geçirdiğimiz süre

Özellikle bu tabloyu incelediğimizde gün içinde yaklaşık 7 saat 57 dakikamız internette geçmekte. Hal böyleyken internetin gücü öne çıkıyor.

Ve işte beklenen bölümdeyiz. Türkiye’den en çok hangi siteler tıklanmış, özellikle 1 ve 2 numaraya dikkat çekmek isterim. Birinci genel olarak tüm dünyada olduğu gibi GOOGLE. İkinci olarak da Youtube, tabi onunda sahibinin GOOGLE olduğunu hatırlatalım. GOOGLE’ı neden büyük yazıyor bu arkadaş diye aklınıza bir soru gelmiş olabilir. Bunu şu şekilde açıklamak isterim. Küçük bir işletmeniz var ama hayalleriniz ve hedefleriniz çok büyük. İşte tam bu noktada GOOGLE devreye giriyor.

Bütüne bakıldığında yine internetin ön planda olduğunu görüyoruz. Türkiye’de insanlar bir şeyleri araştırıp bulmak istediklerinde arama motorlarını kullanmaktalar. Yani insanlar sizin şirketinize ulaşmak için tıklama üstüne tıklama yapıyorlar da diyebiliriz. Bu sebeple sizin de bu sevgiye kayıtsız kalmamanız lazım. Bir başka ifadeyle büyük aşklar doğabilir, kim bilir? GOOGLE biliyor değerli dostlar, nasıl mı biliyor işte şimdi o kısma geçiyoruz.

En Kısa Sürede Hazır Web Site Çözümü

 

Google Benim İşletmem bu aşamada devreye giriyor ve kendini kısaca şu şekilde tanımlıyor : İşletmenizi büyütmenize yardımcı olacak teknoloji ve araçlar..! Birazdan bahsedeceğim bilgilerin bazılarını kolaylıkla Google’ın kendi sitesinden aratarak da bulabilirsiniz. Esas itibarıyla konu bütünlüğü olması açısından ben buraya da ekleyeceğim. Bu sistemle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabı ve daha fazlası hemen aşağıdaki yazılarda olacak. Gerçek şu ki tüm detaylara ineceğiz.

Hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenler için hazır web site çözümleri önem kazanıyor. Hazır web siteleri hakkında belli başlı önemli bilgiler de paylaşacağım.

 

Google Benim İşletmem Nedir, Bana Hangi Avantajları Sağlar?

İşletme Profilinizi ve işletme web sitenizi Google Arama ve Haritalar’da tanıtmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır. Google Benim İşletmem Hesabı ile müşterilerinizi görüp onlarla bağlantı kurabilir, İşletme Profilinizde güncelleme yayınlayabilir ve müşterilerin işletmenizle Google’da nasıl etkileşime geçtiğini görebilirsiniz.

İşletme Profili Nedir?

google my business ile hazır web sitesi yapın

Ücretsiz Google İşletme Profiliniz, işletmenizin en önemli anlarda sonuçlarda görünmesini sağlar: Müşterilerin Google Arama ve Haritalar’da işletmenizi ya da sizinkilere benzer ürün veya hizmetleri aradığı anda görünürsünüz. Google Benim İşletmem hesabınıza giriş yaparak adres, telefon, web sitesi, çalışma saatleri ve diğer bilgileri güncelleyerek müşterilerin sizi bulmasına ve sizinle iletişime geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Güncel fotoğraflar, özel teklif ve promosyonlar yayınlayarak profilinizi güncel tutun, sizi tercih edecek müşterilere yardımcı olun. Google’ın işletmenizle ilgili bilgileri nasıl elde ettiğiyle ilgili daha fazla bilgi edinin.

 

hazır website için template

HeyPager ile Web Sitesi Tasarımı

Tüm bunlarla uğraşamam, en iyi web sitesine tek tıkla sahip olmam lazım diyorsanız, HeyPager! tam size göre. Web sitesi hem belirlenen hedef kitleye ulaşılmasını hem de hedef kitlenin ulaşmasını sağlayan çift yönlü bir araçtır. Bahsettiğimiz web sitenizin önemi kadar web sitesi tasarımı da oldukça önem arz ediyor fakat bu platformlar oldukça pahalı olabiliyor. Eğer siz de müşterilerinize en iyi web sitesini sunmak istiyorsanız, karşınızda isteklerinizi karşılayan bir firma var; HeyPager!

Peki HeyPager nedir? HeyPager; küçük işletmeler için uygun bütçeyle hızlı hizmet web site sunmayı amaçlayan bir firmadır. Sizler için özel hazırlanan 100’den fazla tasarımdan oluşan birçok kategorideki tasarımlarımızdan birini seçmeniz yeterli. 4 iş günü içerisinde web siteniz hazır!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Blog

Son Yazılar

CPM NEDİR VE NASIL HESAPLANIR?

CPM kelimesini dijital pazarlamada sıklıkla duymuş olabiliriz. Pazarlama alanındaki önemini tam olarak bilemeyebiliriz fakat pazarlamayla ve reklamlarla ilgili olan kişi ve kurumlar bu terimin anlamını çok iyi bilmektedirler. CPM yani Cost Per Mille, Türkçe karşılığı ‘’Bin Gösterim Başına Maliyet’’ demektir. Yani, satın alınan reklamın 1000 kere gösterilmesi sonucunda ödeyeceğiniz maliyet anlamına gelir. Bu amaçla hesaplanabilen ve ölçülebilen bir değerdir.

Devamını Oku

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Telefon numaranızı bırakın müşteri temsilcimiz en kısa zamanda sizi arasın.

Sohbeti başlat
Selamlar 🖖 Nasıl yardımcı olabiliriz?