·

Neden Web Siteniz Olmalı?

Nedir bu web sitesi? Neden web siteniz olmalı? Web siteniz olmasının avantajları neler?

Web sitesi, işletmenizin veya şirketinizin kimliğini oluşturan, markalaşmasını sağlayan önemli bir tanıtım aracıdır. Müşterinizin, sizin hakkınızda ilk izlenimlerini oluşturacaktır. Hatta elde ettiği izlenimler ile markanıza karşı bir tutum oluşturmasını sağlayacak kadar önemlidir. Web siteleri günümüzde dijitalleşmenin getirdiği bir çok avantaj bulunmaktadır. Güncel yenilikler, kolaylıklar, sağladığı faydalar ve gereklilikler sonucunda büyük öneme sahiptir. Web sitesi, vermek istediğiniz hizmetleriniz veya ürünlerinizi sergilemeniz için size dijital bir platform sağlar. Verdiğiniz hizmet veya sattığınız ürün için sizi ziyaret eden müşteriler; hizmetlerinizle, ürünlerinizle ve işletmenizle ilgili her türlü bilgiye sadece bir tıkla ulaşır. Müşterilerinizin sizinle yüz yüze iletişim kurmasını seviyor olabilirsiniz. Ancak web sitesi sayesinde yoğun ve kaliteli geçen bir iş gününüz verimlileşir. Aldığınız müşterinin yüzlerce fazlasına dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. Web sitesinin avantajlarına detaylıca bakalım.

Kaliteli Bir Web Sitesi, Size Pek çok Avantaj Sağlar

Kaliteli bir web sitesi müşteriye güven verir.

Bir kurumun veya işletmenin web sitesi olması müşteriye ciddi oranda güven verir. Web sitenizin tasarımını profesyonel bir şekilde oluşturduğunuzda müşterinizin güvenini katlar. Web sitesinin tasarımı sayesinde müşteriniz, rakip markalara göre daha prestijli bir hizmet alacağını anlar. Bu nedenle sizi tercih etme ihtimali yükselir. Bunun yanı sıra profesyonel olmayan, karışık, amatörce kurulmuş bir web site müşterinizin güvenini kırar. Sitede dolaşmasını ve kalma süresini engeller. Web siteniz prestijli bir tasarıma sahip olmalı. Böylece markanız da o kadar prestijli izlenime sahip olacaktır.

Kısacası imaj ve itibar her şeydir. Web sitenizin tasarımıyla verdiğiniz güven önemlidir. Gerçek hayatta mağazaya çekebileceğiniz müşteriden çok daha fazlasını çekersiniz. Ayrıca sitenin tasarımının güzel olmasıyla müşterilerinizi sitenizde tutma sürenizi arttırabilirsiniz. Bu sayede müşterinizin hizmetinize veya ürününüze olan satın alma davranışında olumlu sonuçlar yaratır. Böylece satışlarınızı arttırırsınız. Web sitenizin nasıl görünmesi gerektiği konusunda bilgi almak istiyorsanız yazımız ilginizi çekebilir.

web-site-gorunum

Müşteri Etkileşimi Sağlar

Bir web sitesi işletme ve müşterileri arasında etkili iletişimi sağlamak için önemli bir aracı olabilir. Sitenize ekleyeceğiniz pratik bilgiler, müşteriler ile aranızda oluşacak yeni etkileşimleri getirecektir. Sıkça sorulan soruların cevaplarını vermek önemlidir. Dolayısıyla potansiyel müşteriler için fayda sağlayacaktır. Bu yüzden karar sürecini hızlandırmakta önemli bir etkisi olacaktır. Firmanızı daha iyi tanıtmak öncelikli hedefiniz olmalı. Hizmetlerinizden bahsettiğiniz bir video yüklemek müşterilerinizin ilgisini çekecektir.

web-sitesi-etkilesim

Sosyal Kanıt Sunar

Müşteriler genellikle işletmeniz hakkında yapılan yorumlardan etkilenir. Aldıkları bu duyumları araştıracaklardır. Daha fazla bilgi sahibi olmak için web sitenizi inceleyeceklerdir. Sitenize ekleyeceğiniz müşteri referansları potansiyel müşterilerin kararlarını olumlu yönde etkileyecektir. Sosyal kanıt sunmak potansiyel müşteriler için güven vermenin önemli bir adımıdır.

sosyal-kanit

Ulaşılır olmak müşteri için çok önemlidir

Ayrıca web sitesinin mağaza gibi çalışma saatlerine tabii tutulmayan bir platform olmasının büyük faydasını görürsünüz. Herkes uyurken bile alışveriş yapmak isteyen müşteri sayesinde sipariş almaya devam edersiniz. Böylece dijitalleşmemiş rakiplerinizin önüne geçersiniz. Bu avantajla birlikte sitenizdeki ulaşım bilgilerine, içeriklere ve görsellere vereceğiniz özenle başarınız katlanacaktır.

Günümüzde rekabetin bu kadar fazla olduğu bir dünyada dijitalleşmemek işletmeyi içten içe yorar ve öldürür. Bu yüzden kolaylıklardan faydalanmak için dijitalleşmek şarttır. Dijitalleşme sayesinde bir web sitesi sahibi olduğunuzda, az bütçeyle büyük gelirler elde edebileceksiniz. Sadece önünüzdeki ekran sayesinde her şeye anlık müdahale edebileceksiniz. Normalde buluştuğunuz hedef kitlenin katbekat fazlasıyla buluşabileceksiniz. İşte tüm bu avantajların sonucunda neden bir web siteniz olmalı sorusunun cevapları.

 

Kullanıcıların Etkileşimini Takip Etmenizi Sağlar

Web sitesine sahip olduğunuzda kullanıcıların etkileşimini izlemek kolaydır. En çok sevilen ürün, kullanıcıların coğrafi konumları, hangi cihazı kullandıklarını bulabilirisiniz. Ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden kişilerin hareketlerini izleyebilirsiniz. Verileri depolamak ve yorumlamak için birçok araç var. En çok bilinenlerden birisi tabii ki Google Analytics. Daha sonrasında web sitenizi müşterilerin beğeneceği ve satışı arttıracak şekilde düzenleyebilirisiniz. Ve bu veriler çok işinize yarayacaktır.

nedenwebsitesikurmaliyim

İş Planınızı Geliştirmenize Yardımcı Olur

Sitenizi ziyaret edenlerden alacğınız direkt geri dönüşler ile (sitede koyacağınız anketler, geri bildirim formları gibi) sektörünüzde kullanıcıların ne gibi yenilikler, ne tür ürünler ve hizmetler talep ettiğini daha iyi öğrenebilirsiniz. Bu sayede gelecekte iş planınızada ne gibi yenilikler yapmanız gerektiğini kolayca planlayabilir ve başarınızı arttırarak devam edebilirsiniz.

 

Uygun Fiyatlı Kaliteli Bir Web Sitesi İle Karlılığınız Artar

Web sitelerinin tasarım maliyetleri oldukça ucuz miktarlardır. Bütçenizi yerel ve küçük işletmelerin tercih ettiği geleneksel çalışmalarla tüketmeyin. Broşür, afiş ve pankart gibi çalışmalara harcamak sizi zarara sokar. Bu çalışmalarla sadece işletmenizin bulunduğu bölgeye ulaşılabilir. Ancak web sitesiyle az maliyetle büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bütçenizi daha hesaplı bir seçenek olan ucuz web sitesine harcadığınızda ciddi miktarda kar edeceksiniz. Web sitelerinin bir diğer avantajı pratikliğidir. Hizmetlerinizde yaptığınız en ufak değişiklikte ya da yenilikte yeniden basıma gitmek işlerinizi yavaşlatır. Fakat sitenizdeki içeriği düzeltmeye yönelmek her zaman daha kolaydır. Web sitenizi ucuz bir maliyetle faaliyete geçirdikten sonra ofis/iş yeri giderlerinden ciddi derecede tasarruf edeceksiniz. Büyük kitlelere ulaşmak konusunda daha başarılı olacaksınız. Çevrenizle kısıtlanmayacak, ülke çapında ve belki de dünya çapında çalışmaya başlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Dünyanın Her Yerinden Erişim

Bir web sitesi sahibi olmanın bir başka artısı da mesafeleri ortadan kaldırmasıdır. Neden web siteniz olmalı sorusunun en güzel cevaplarından biri budur. Ayrıca web sitesi, hedef kitlenizi büyütmeye yardımcı olur. Bu nedenle normal şartlarda size rastlamayacak müşterilerle tanışmanıza olanak tanır. Ulaşım engeli ortadan kalktıktan sonra ise tüm dünya bir tık uzakta. Ayrıca araştırmalara göre insanların %61’i satın almadan önce ürün yorumlarını gözden geçiriyor. Son zamanlarda kullanıcılar evlerini terk etmeden alışveriş yapmayı tercih ediyor.

dunyanin-her-yerinden-erisim

Dünyanın Her Yerine Satış

Bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi, web siteniz ile Dünyanın her noktasına ulaşabilirsiniz. Mesafelerin aradan kalkması yalnızca iletişim ve tanıtıma değil, satışa da olanak verir. Sitenize e-ticaret sayfası ekleyerek Dünyanın her yerine ürünlerinizi veya hizmetinizi satabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: E Ticaret Sitesi Satışlarınızı 5 Adımda Nasıl Arttırırsınız?

web-sitesi-ile-eticaret

Kolay web sitesi oluşturabilecek birçok algoritma bulunmaktadır

Web sitesi denildiğinde akıllara anlaşılmayan karışık kod görüntüleri geliyor olabilir. Ancak web sitesi oluşturmayı öğrenebileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Günümüzde kolay web sitesi oluşturmak artık birçok kaynak sayesinde mümkün. Temel HTML, CSS ve JavaScript bilgilerini öğretmek amacıyla kurulmuş siteler aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Eğer “ben bu eğitimlere zaman ayırmak istemiyorum” diyorsanız onun da çözümü var. Hayalinizdeki siteyi kolayca oluşturmanızı sağlayacak sitelerden yardım alabilirsiniz. Bu algoritmalar sayesinde web siteniz hızlı, kolay ve zevkinize göre oluşturulabilir.

İlginizi çekebilir: Tam istediğiniz gibi bir site oluşturun.

 

Dijital pazarlama, sektörü yakalamanızı sağlar

İster küçük ister büyük her sektörden işletmenin dijital pazarlamaya ihtiyaç duyduğu bir dünyada yaşıyoruz. Sektör kalabalık, rakipler güçlü, rekabet fazla… Bu nedenle asla “benim sektörüm henüz yeni, sadece ben varım” dememelisiniz. Hele ki “zaten büyük markalarla yarışamam” şeklinde hiç düşünmemelisiniz. Doğru bir dijital pazarlama stratejisiyle web sitesi sayesinde dünya çapında bile çalışabilirsiniz. Sitenizi geliştirdikçe yabancı dil seçenekleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede sadece ülkeniz müşterileri değil, dünya çapında birçok ülkeden müşteriye ulaşacaksınız. Ürünleriniz, hizmetleriniz ve işletmeniz hakkında dünya çapında bilgi vereceksiniz. Unutmayın, dükkanınızın kapısı sadece bulunduğu şehirdeki müşterilerinize açıktır. Ancak web sitenizin kapısı tüm dünyaya açıktır. Her yerden insan ziyaret edebilir ve bu her an her dakika olabilir. Bir saat kısıtlamasına tabii kalmadan dijital pazarlamanızı yönetebilirsiniz.

Ancak dijital pazarlama yaparken dikkatli olmak gerekir. İşlerinizi büyütmeyi hedeflerken birkaç hata hedefinize ulaşmanızı engelleyebilir. Müşteri skalanızı genişletirken yapmamanız gereken hatalar listesi ilginizi çekebilir: Online Müşteri Bulurken Yapılan 10 Büyük Hata

web-tasarim

Dijital pazarlama stratejileri sayesinde hedef kitlelere ulaşmak çok kolaydır

Çoğu web site sahibi, uzmanı oldukları sektörlerde lider olmayı ve ilk başvurulan kaynak olmayı hedeflemektedir. Arama yapıldığında en üstte çıkan, reklamsız bir şekilde en çok tercih edilen kaynak olmayı isterler. Bunu başarmak için de birtakım dijital pazarlama stratejileri bulunmaktadır. Hitap etmek istediğiniz hedef kitleyi doğru bir şekilde tanıdıktan sonra stratejiniz çok önemlidir. Belirleyeceğiniz stratejiniz sitenizin daha çok ziyaret edilmesine ve siparişlerinizin artmasına yardımcı olacaktır.

Yararlanabileceğiniz bazı dijital pazarlama taktikleri: https://earnado.com/tr/dijital-pazarlama-taktikleri/

 

Dijital Pazarlama Reklamcılık Maliyetlerinizi Azaltır

İyi planlanmış bir dijital pazarlama stratejisi ile daha düşük reklam bütçeleriyle veya geleneksel reklamcılıkta harcadığınız bütçe ile müşteri hedef kitlenizde çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Televizyon, radyo, billboard reklamları gibi geleneksel reklam kanallarına kıyasla dijital pazarlama kanalları üzerinden vereceğiniz reklamlar çok daha az maliyetlidir. Çünkü aynı zamanda dijital pazarlama kanallarındaki reklamlarda reklamların hedef kitlesini filtreleyebilirsiniz. Bu sayede sizin reklamlarınız sadece sizin ürününüzle ilgilenen kişilerin karşısına çıkar.

Dijital Pazarlama İle Ürününüzü Daha İyi Tanıtabilirsiniz

Dijital pazarlama ile ürününüzün detaylı fotoğraflarını, videoplarını ve açıklamalarını internette yayınlarayak potansiyel müşterilerinize ürününüzü veya hizmetinizi daha detaylı şekilde tanıtabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler vererek web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Bu durum da satışlarınıza mutlaka olumlu şekilde yansıyacaktır.

Dijital Pazarlama Rakiplerinizin Önüne Geçmenizi Sağlar

Dijital pazarlama analiz araçlarıyla sektörünüzdeki en popüler internet aramalarını, kullanıcıların en çok neyi görmek istediğini, nelere tıkladığını analiz edip, daha fazla potansiyel müşterinin karşısına çıkacak içerik üretmenize yardımcı olur. Aynı zamanda bu araçlar ile rakiplerinizin en çok incelenen içeriklerini görüp hedef kitlenizi daha da iyi tanıyarak onlara uygun içerikler üretebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dijital Pazarlama Terimleri ve Açıklamaları

İlginizi Çekebilir: Yeni başlayanlar için Dijital Pazarlamada 6 İpucu

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Blog

Son Yazılar

CPM NEDİR VE NASIL HESAPLANIR?

CPM kelimesini dijital pazarlamada sıklıkla duymuş olabiliriz. Pazarlama alanındaki önemini tam olarak bilemeyebiliriz fakat pazarlamayla ve reklamlarla ilgili olan kişi ve kurumlar bu terimin anlamını çok iyi bilmektedirler. CPM yani Cost Per Mille, Türkçe karşılığı ‘’Bin Gösterim Başına Maliyet’’ demektir. Yani, satın alınan reklamın 1000 kere gösterilmesi sonucunda ödeyeceğiniz maliyet anlamına gelir. Bu amaçla hesaplanabilen ve ölçülebilen bir değerdir.

Devamını Oku

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Telefon numaranızı bırakın müşteri temsilcimiz en kısa zamanda sizi arasın.

Sohbeti başlat
Selamlar 🖖 Nasıl yardımcı olabiliriz?